Kasa fiskalna dla prawnika – mała i lekka

Kasa fiskalna dla prawnika
Kasa fiskalna dla prawnika

Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe przepisy, które obowiązują od dnia 1 stycznia 2015 roku. Dotyczą one obowiązku stosowania kas fiskalnych m.in. przez osoby świadczące usługi prawne – bez względu na wysokość rocznego obrotu.  Do końca 2014 roku osoby świadczące tego typu usługi nie musiały rejestrować przychodów, gdy uzyskany obrót był mniejszy niż 20 tysięcy złotych.  Zmiany te doprowadzają do sytuacji, że każdy radca prawny czy adwokat musi zakupić i zafiskalizować urządzenie rejestrujące. Warto zastanowić się jakie ono powinno być? Małe i lekkie? Czy może duże i stacjonarne? Osoby, które nie potrafią same wybrać odpowiedniego urządzenia powinny skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisanta kas.

Na dostosowanie się do nowych obowiązków osoby świadczące usługi prawnicze mają czas do 1 marca 2015 roku. W tym terminie kasa fiskalna dla prawnika musi zostać zakupiona, zafiskalizowana i gotowa do prowadzania ewidencji sprzedaży. Niedostosowanie się do tych wymogów wiąże się z wysokimi karami grzywny wynoszącymi nawet do 180 stawek dziennych. Niektórzy mogą zastanawiać się skąd wziął się pomysł na wprowadzenie zmian? Minister Finansów zrobił to w odpowiedzi na postulaty organów skarbowych i samych konsumentów. Mają one ujawnić obroty radców prawnych czy adwokatów oraz wyrobić zdrowy nawyk wydawania paragonów. Osobami zwolnionymi z posiadania urządzeń rejestrujących są osoby wykonujące czynności notarialne.

Kasa fiskalna dla prawnika przede wszystkim powinna być mała i lekka, dzięki temu zmieści się w teczce. Najlepiej żeby było to urządzenie mobilne, proste w obsłudze i eleganckie. Ponadto powinna być wyposażona w elektroniczną kopię paragonów. W ten sposób osoby świadczące usługi prawnicze nie muszą przez 5 lat zbierać rolek papieru, które zazwyczaj blakną po dwóch latach. Kolejną ważną cechą urządzenia rejestrującego jest wydajny akumulator, który pozwoli na wielogodzinną pracę bez podłączania do zasilania zewnętrznego.

Zakupując sprzęt do 1 marca 2015 roku radcy prawni oraz adwokaci mogą liczyć na zwrot wynoszący do 700 złotych na każde zgłoszone urządzenie. kasa fiskalna dla prawnika może zostać wliczona także w koszty przychodu.